محل تبلیغات شما

رهبر انقلاب با اشاره به فرارسیدن زمان ثبت‌نام انتخابات مجلس تاکید کردند :
 اگر توان مدیریتی ندارید ، مسئولیت نپذیرید

حضرت آیت‌الله ‌ای صبح امروز ، پیش از آغاز جلسه درس خارج فقه ضمن شرح حدیثی درباره شرط پذیرش مسئولیّت :

پیامبر (ص) به ابی‌ذر فرمودند : من هر چه برای خودم دوست میدارم ، برای تو هم دوست میدارم. من جنابعالی را در #مدیریت ، ضعیف میبینم. خیلی آدم خوبی هستی اما حالا که آدم ضعیفی هستی ، مواظب باش بر دو نفر هم ریاست نکنی و تولیت مال یتیم را قبول نکنی.

این ، درس برای ماها است. بعضی از ما به مجرّد اینکه یک مسندی یا خالی میشود یا ممکن است خالی بشود ، فوراً چشم میدوزیم به  آنجا! خب اوّل نگاه کن ببین میتوانی یا نمیتوانی.

حالا بحث #اسم‌نویسی برای #انتخابات_مجلس است ، گفتند شروع شده ، همین طور بدون #محابا میروند! این مطلبی که عرض میکنم ، در مورد خود این حقیر از همه بیشتر است و آن کسانی که مسئولیّتی دارند هم همین جور. هر مسئولیّتی ، هر سِمَتی ، هر توانایی‌ای ، در کنارش یک مسئولیّتی دارد ، یک تعهّدی وجود دارد. میتوانید آن تعهّد را انجام بدهید یا نه؟ این خیلی درسِ بزرگی است.

علّت اینکه میگویند تولیّت مال یتیم را قبول نکن ، این است که نمیتوانی حقّ یتیم را به او بدهی ؛ دیگران می‌آیند دست‌درازی میکنند ، جنابعالی هم آدم ضعیفی هستی ، #تدبیر لازم را نداری و نمیتوانی.

برجستگی‌های نظام اسلامی و نظام ارزشهای اسلامی اینها است ؛ یعنی در درجه‌ی اوّل ، من و شما خودمان مسئولیم که ببینیم این کار را میتوانیم قبول کنیم یا نه؟ این بسیار مسئله‌ی مهمّی است. ۹۸/۹/۱۰

متن کامل :
http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=44293

خطرناک تر از بمب اتم

امروز نوبت حضور ماست...

اجتماع بزرگ‌ مردمی #عید بیعت در سالروز آغاز امامت امام عصر (عج)

، ,هم ,یک ,قبول ,یتیم ,هستی ,یتیم را ,هستی ، ,مال یتیم ,آدم ضعیفی ,دوست میدارم ,توان مدیریتی ندارید

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

tilobirthle Roza-Afshar **"قیزیل گول"** (شعر و داستان) neufasveyter ارائه پیشنهاد برای ارزشیابی معلمان Denise's receptions waludersful تور دبی،تور استانبول،تور آنتالیا،پرواز اطلس جت،نوروز 99 خدمات برق صنعتی الکتروتیک nredacoram