محل تبلیغات شما
 ستایش حق تعالی :
 ستایش سزاوار خداوندی است كه كس نتواند از فرمان قضایش سرپیچد و مانعی نیست كه وی را از اعطای عطایا ، باز دارد. و صنعت هیچ صنعتگری به پای صنعت او نرسد. بخشنده بی‌دریغ است. اوست كه بدایع خلقت را به سرشت و صنایع گوناگون وجود را با حكمت خویش استوار ساخت. .

تجدید عهد و میثاق با خدا :
 پروردگارا به سوی تو روی آورم. و به ربوبیت تو گواهی دهم. و اعتراف كنم كه تو تربیت كننده و پرورنده منی. و بازگشتم به سوی توست. مرا با نعمت آغاز فرمودی قبل از این كه چیز قابل ذكری باشم. .

خود شناسی :
 و قبل از هدایت مرا با صنع زیبایت مورد رأفت و نعمت‌های بی‌كرانت قرار دادی. آفرینشم را از قطره آبی روان پدید آوردی. و در تاریكی‌های سه گانه جنینی سكونتم دادی: میان خون و گوشت و پوست. و مرا شاهد آفرینش خویش نگرداندی و هیچ یک از امورم را به خودم وانگذاشتی. .

راز آفرینش انسان :
 ولی مرا برای هدفی عالی یعنی هدایت (و رسیدن به كمال) موجودی كامل و سالم به دنیا آوردی. و در آن هنگام كه كودكی خردسال در گهواره بودم، از حوادث حفظ كردی. و مرا از شیر شیرین و گوارا تغذیه نمودی. و دل‌های پرستاران را به جانب من معطوف داشتی. و با محبت مادران به من گرمی و فروغ بخشیدی. .

تربیت انسان در دانشگاه الهی :
 تا این كه با گوهر سخن، مرا ناطق و گویا ساختی. و نعمت‌های بی‌كرانت را بر من تمام كردی. و سال به سال بر رشد و تربیت من افزودی. تا این كه فطرت و سرنوشتم، به كمال انسانی رسید. و از نظر توان اعتدال یافت. حجتت را بر من تمام كردی كه معرفت و شناختت را به من الهام فرمودی. .

نعمت‌های خداوند :
 آری این لطف تو بود كه از خاک پاک عنصر مرا بیافریدی. و راضی نشدی ای خدایم كه نعمتی را از من دریغ داری. بلكه مرا از انواع وسائل زندگی برخوردار ساختی. با اقدام عظیم و مرحمت بی‌كرانت بر من و با احسان عمیم خود نسبت به من ، تا این كه همه نعماتت را درباره من تكمیل فرمودی. .

شهادت به بی كرانی نعمت‌های الهی :
 الهی! من به حقیقت ایمانم، گواهی دهم و نیز به تصمیمات متیقن خود و به توحید صریح و خالصم
 و به باطن نادیدنی نهادم. و پیوست‌های جریان نور دیده‌ام و خطوط ترسیم شده بر صفحه پیشانی‌ام، و روزنه‌های تنفسی‌ام، و نرمه‌های تیغه بینی‌ام. و آوازگیرهای پرده گوشم و آنچه در درون لب‌های من پنهان است. .

ناتوانی بشر از بجا آوردن شكر الهی :
 گواهی می‌دهم‌ ای پروردگار كه اگر در طول قرون و اعصار زنده بمانم و بكوشم تا شكر یكی از نعمات تو بجا آورم، نتوانم مگر باز هم توفیق تو رفیقم شود، كه آن خود مزید نعمت و مستوجب شكر دیگر، و ستایش جدید و ریشه‌دار باشد. .

ستایش خدای یگانه :
 بنابراین من با تمام جد و جهد و توش و توانم تا آنجا كه وسعم می‌رسد با ایمان و یقین قلبی گواهی می‌دهم. و اظهار می‌دارم:
 حمد و ستایش خدایی را كه فرزندی ندارد تا میراث برش باشد. و در فرمانروایی نه شریكی دارد تا با وی در آفرینش بر ضدیت برخیزد و نه دستیاری دارد تا در ساختن جهان به وی كمک دهد. .

خواسته‌های یک انسان متعالی :
 خداوندا، چنان كن كه از تو بیم داشته باشم، آنچنان كه گویی تو را می‌بینم و مرا با تقوایت رستگار كن! اما به خاطر گناهانم مرا به شقاوت دچار مساز! مقدر كن كه سرنوشت من به خیر و صلاح من باشد. و در تقدیراتت خیر و بركت به من عطا فرما!

سپاس به تربیت‌های الهی :
 خداوندا! ستایش از آن توست كه مرا آفریدی. و مرا شنوا و بینا گرداندی! و ستایش سزاوار توست كه مرا بیافریدی و خلقتم را نیكو بیا راستی. به خاطر لطفی كه به من داشتی والا. .

نیازهای تربیتی از خدا :
 و مرا بر مشكلات روزگار ، و كشمكش شب‌ها و روزها یاری فرمای! و مرا از رنج‌های این جهان و محنت‌های آن جهان نجات بده و از شر بدی‌هایی كه ستمكاران در زمین می‌كنند نگاه بدار. .

شكایت به پیشگاه خداوند :
 خدایا! مرا به كه وا می‌گذاری؟ آیا به خویشاوندی كه پیوند خویشاوندی را خواهد گسست؟ یا به بیگانه كه بر من بر آشفتد؟ یا به كسانی كه مرا به استضعاف و استثمار كشانند؟ در صورتی كه تو پروردگار من و مالك سرنوشت منی؟

ای مربی پیامبران و فرستنده كتب آسمانی :
 ای خدای من و ای خدای پدران من! ابراهیم ، اسماعیل ، اسحاق و یعقوب ، و ای پروردگار جبرائیل ، میكائیل و اسرافیل. و ای تربیت كننده محمد ، خاتم پیامبران و فرزندان برگزیده‌اش. ای فرو فرستنده تورات ، انجیل زبور و فرقان . .

تو پناهگاه منی :
 تو پناهگاه منی ، به هنگامی كه راه‌ها با همه وسعت ، بر من صعب و دشوار شوند و فراخنای زمین بر من تنگ گردد. و اگر رحمت تو نبود من اكنون جزء هلاک شدگان بودم. و تو مرا از خطاهایم باز می‌داری. و اگر پرده پوشی تو نبود از رسوایان بودم.

خطرناک تر از بمب اتم

امروز نوبت حضور ماست...

اجتماع بزرگ‌ مردمی #عید بیعت در سالروز آغاز امامت امام عصر (عج)

كه ,مرا ,تو ,، ,ای ,  ,بر من ,به من ,و مرا ,مرا از ,و در

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

mensgiggtawo cigengopu asigmado risregersne battsmolkelbband rawimume سی و ششمین سالگرد شهادت ده گل پرپر خانواده ملک پور هیسسس ندانم‌گرای حاضر pleatlobsspeedex